-

Gözden kaçırmayın

Kemer Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'nın Dijital Dönüşüm Programı kapsamında HIMSS EMRAM Seviye 6 Dijital Hastane Ödülü'nü kazandı.Kemer Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'nın Dijital Dönüşüm Programı kapsamında HIMSS EMRAM Seviye 6 Dijital Hastane Ödülü'nü kazandı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) her yıl 17 Nisan'ı "Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü" olarak anma ve sağlıkta şiddet olaylarına dikkat çekme amacıyla belirledi. TTB, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin arttığı ve hala çözülememiş bir sorun olduğunu vurgularken, sağlık sektöründe yaşanan olaylar nedeniyle meslek mensuplarının risk altında olduğunu belirtti. Anma etkinlikleri kapsamında sektör temsilcileri bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, şiddet sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Aslan da dahil olmak üzere şiddet mağduru sağlık çalışanlarının anılarına saygı gösterildiği ifade edildi. Şiddet olaylarının topluma ve meslek mensuplarına yönelik kabul edilemez olduğuna dikkat çekilerek, şiddetin önüne geçilememiş bir sorun olduğuna vurgu yapıldı. Açıklamada, sağlık sisteminde yaşanan sorunlar ve şiddetin yanı sıra nitelik eksikliği de ele alındı. Bu durumun toplum sağlığını olumsuz etkilediği ve çözüm için sürekli bir mücadele gerektiği ifade edildi. Açıklamanın sonunda, bu mücadelenin şiddet sona erene kadar devam edeceği ve sağlık çalışanlarının şiddetsiz bir çalışma ortamı için çaba göstermeye devam edeceklerinin altı çizildi. Meslek camiası ve halkın destek beklediği ifade edildi.

#TTB #SağlıktaŞiddetleMücadele #SağlıkÇalışanları #ŞiddetMassedatları #SağlıkSistemi #ToplumSağlığı #NitelikEksikliği #MücadeleEdiyoruz