İşte Haberlere En Çok Konu Olan Üniversite

İşte Haberlere En Çok Konu Olan Üniversite

Medya Takip Merkezi’nin 1 Ocak-31 Aralık 2016 tarihleri arasında yaptığı takip sonuçlarından derlenen verilere göre; Akdeniz Üniversitesi 2016 yılında en çok haberi yapılan ikinci üniversite oldu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Medya Takip Merkezi’nin 4 bini aşkın gazete ve dergi, 47 televizyon kanalı ve 10 bini aşkın haber sitesi üzerinden yaptığı takip sonuçlarına göre İstanbul Üniversitesi yazılı, görsel ve internet haberleri dâhil olmak üzere toplamda 109 bin 687 habere konu oldu. İstanbul Üniversitesi ile ilgili yazılı basında 22 bin 258 haber yayımlandı.


AKDENİZ, ZİRVEYİ TAKİP ETTİ


Yazılı basında birinci sırada yer alan İstanbul Üniversitesi’ni Akdeniz ve Çukurova Üniversiteleri takip etti. İstanbul Üniversitesi 152.322.832 TL reklam eşdeğerliliği ile yazılı basında reklam eşdeğerliliği en yüksek üniversite oldu. Görsel medyada 3 bin 950 habere konu olan İstanbul Üniversitesi’ni sırasıyla Ege Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi takip etti. İnternet haberleri sıralamasında da 83 bin 479 haberle İstanbul Üniversitesi en çok haberi yapılan üniversite oldu. İnternet haberleri alanında ikinci sırada Çukurova Üniversitesi yer alırken, ardından Ankara Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi geldi.