El İşi Esnafı Yeni Sergi Alanında Mutlu

image
(22:45)

Büyükşehir Belediyesi’nin İsmet İnönü Kent Meydanı’na kurduğu modern sergi alanına taşınan el sanatkarları ürünlerini sergilemeye başladı. Esnaf yeni yerlerindeki konfor ve güvenlikten oldukça memnun.  

Büyükşehir Belediyesi’nin, daha önce Attalos Heykeli ile Cumhuriyet Meydanı arasında el sanatlarını satışa sunan esnaf için İsmet İnönü Kent Meydanı’nda oluşturduğu modern sergi alanı faaliyete geçti. El işi, takı, süs ve hediyelik eşya gibi el sanatlarıyla uğraşan 85 esnaf modern ve konforlu stantlarındaki yerlerini aldı. Yeni sergi alanı, bölgeye de renk ve hareket getirdi. Çelik konstrüksiyondan yapılan ve üstü örtülü satış stantlarında artık daha konforlu ve düzenli şekilde ürünlerini sergileyebilen esnaf, yeni yerlerinden memnun.


BU KADAR KONFOR BEKLEMİYORDUM


Yeni sergi alanında olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden esnaf İnci Bağdap, “Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar güzel ve konforlu bir yer beklemiyorduk. Özellikle stantlarımızın dolaplı olması ve üzeri kapalı olması bizleri çok sevindirdi. Hem güvenlik hem de rahatlık açısından doğru düşünülmüş. Havaların ısınması ile caddenin daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ederim” diye konuştu.


ÜRÜNLERİMİ GENİŞÇE SERGİLİYORUM


El emeği ürünleri satan Evgeniya Taş da öncellikle stantların kendisini çok etkilediğini belirtti. Taş, “Kışın yağmurdan yazın ise güneşten hem bizler hem de ürünlerimiz olumsuz etkileniyordu. Yeni stantlarda bu sıkıntıları yaşamayacağız. Yeni sergi yerimizi ve düzenimizi çok sevdim. Daha önce yer darlığından dolayı birçok ürünümü sergileyemiyordum ama burada ürünlerimi daha geniş şekilde sergileme şansım var” dedi.


KENDİMİ ÖNEMLİ HİSSETTİM


5 yıldır ürünlerini sokakta sergileyen Ayten Atabey’de “Daha önceki yerimizde ürünleri her gün evime taşımak zorunda kalıyordum. Yeni stantlarımızda dolap olması bizleri her gün yük taşımaktan kurtardı. Ürünlerimizi buradaki dolaplarımıza güvenli şekilde bırakabiliyoruz. Böyle güzel bir sergi alanın bizler için yapılması açıkçası kendimi önemli hissettirdi” ifadelerini kullandı.